• Tłumacz języka migowego
BIP
Strona główna/Poradnie/Podstawowa Opieka Zdrowotna

Podstawowa Opieka Zdrowotna

Zapraszamy do skorzystania ze świadczeń medycznych w Poradniach Podstawowej Opieki Zdrowotnej.

Poradnie POZ tworzy doświadczony zespół lekarsko-pielęgniarski, przyjmujący pacjentów w niedawno wyremontowanych gabinetach lekarskich i zabiegowych. Kompleksowa opieka nad osobami dorosłymi oraz dziećmi w zakresie profilaktyki, wykrywania i leczenia chorób prowadzona jest przez specjalistów medycyny rodzinnej, specjalistów chorób wewnętrznych oraz pediatrów z wieloletnim doświadczeniem. Pomocą służy także Państwu wykwalifikowany personel pielęgniarski.

Vademecum pacjenta

Poradnia POZ obejmuje swoją opieką pacjentów, którzy złożyli deklaracje wyboru lekarza, pielęgniarki i położnej w naszej poradni. Aby zostać naszym pacjentem prosimy pobrać druki deklaracji w rejestracji lub na stronie internetowej www.zozknurow.pl.

Złożenie deklaracji jest bezpłatne (bezpłatnie deklarację na lekarza/pielęgniarkę/położną POZ można zmienić nie częściej niż dwa razy w roku).Wyboru lub zmiany dokonuje się bezpośrednio w przychodni). Pracownik rejestracji sprawdzi w systemie Elektronicznej Weryfikacji Uprawnień Świadczeniobiorców, na podstawie numeru PESEL, czy w danym dniu eWUŚ potwierdza Twoje prawo do świadczeń. W razie braku potwierdzenia, jeśli jesteś osobą ubezpieczoną/ uprawnioną, możesz złożyć oświadczenie (dostępne w rejestracji przychodni) lub okazać dokument potwierdzający zgłoszenie do ubezpieczenia/ opłacenie składki.
Idąc do lekarza, zabieraj ze sobą na każdą wizytę dokument ze zdjęciem, numerem PESEL oraz elektroniczną kartę ubezpieczenia zdrowotnego, także wtedy gdy idziesz do lekarza z dzieckiem.

Jeżeli przenoszą Państwo deklarację z innej poradni, gdzie leczyli się na choroby przewlekłe poprosimy o kserokopię dotychczasowej dokumentacji medycznej (kartoteki) ponieważ może to mieć znaczenie dla zachowania ciągłości leczenia. Proszę pamiętać, żeby na wizytę dostarczyć wyniki badań laboratoryjnych, badań diagnostycznych itp.

do góry