• Tłumacz języka migowego
BIP
Strona główna/Pacjent/Recepta na leki stałe

Recepta na leki stałe

Pacjencie Zespołu Opieki Zdrowotnej w Knurowie!

W naszych placówkach dostępna jest możliwość złożenia Zamówienia recepty na leki stale przyjmowane. Formularz zamówienia recepty można przesłać poprzez Formularz poniżej, bez konieczności przekazywania go osobiście.

Zamówienie na receptę dostępne jest tylko dla Pacjentów, zdeklarowanych do lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej bądź pacjentów, którzy leczą się w poradniach specjalistycznych Zespołu Opieki Zdrowotnej w Knurowie. Dodatkowo w ich dokumentacji widnieje informacja o konieczności stałego stosowania danego leku lub niezbędną do kontynuacji leczenia. Takie zastosowanie jest możliwe tylko wtedy, kiedy Pacjent zna dawkowanie leków, a jego stan zdrowotny jest stabilny i niepogorszony, co mogłoby wskazywać konieczność odbycia wizyty kontrolnej.

Możliwość zgłoszenia zaocznego zapotrzebowania na leki, możliwe jest do 6 m-cy od daty wizyty u lekarza. Lekarz w uzasadnionych przypadkach, może odmówić wystawienia recepty zaocznie i wskazać konieczność odbycia wizyty kontrolnej przez Pacjenta.

 • Zapotrzebowanie należy składać najpóźniej 3 dni robocze, przed wyczerpaniem zapasu leków
 • Zapotrzebowania wypełnione nieczytelnie, nie będą realizowane.
 • Czas oczekiwania na wystawienie e-recepty wynosi do 5 dni roboczych.

Osoby, które nie posiadają komórki lub mają problemy z odczytaniem SMS mogą receptę odebrać osobiście oraz przez osoby upoważnione lub zadzwonić do poradni po godzinie 14:00.

Aby skutecznie złożyć zapotrzebowanie należy postąpić następująco:

 • Wpisz dane identyfikacyjne do pól formularza-imię i nazwisko, data urodzenia, telefon.
 • W oknie leki wprowadzić dane dotyczące leku - nazwa leku, dawka, sposób dawkowania.
 • Naciśnij przycisk „wyślij zlecenie” znajdujący się pod formularzem

Jeżeli zlecenie zostało wypełnione prawidłowo, pod przyciskiem „wyślij zlecenie” zostanie wyświetlony komunikat „Twoje zlecenie zostało wysłane. Dziękujemy.”

Istnieje możliwość zamówienia recepty na stałe leki drogą mailową:

W treści maila WYŚLIJ WIADOMOŚĆ podaj:

 • NAZWĘ LEKU, DAWKĘ LEKU, ILOŚĆ OPAKOWAŃ
 • IMIĘ I NAZWISKO ORAZ DATĘ URODZENIA
 • PORADNIĘ, W KTÓREJ SIĘ LECZYSZ
 • KONIECZNIE NUMER TELEFONU – proszę zwrócić uwagę czy został prawidłowo wpisany!
  Informację, czy posiadasz aktywowane INTERNETOWE KONTO PACJENTA.

UWAGA!
Jeśli któryś z leków nie został wypisany, wynika to najpewniej z decyzji lekarza o konieczności zgłoszenia się na wizytę lekarską osobiście, co w takim przypadku należy uczynić.

* Pola wymagane

Administratorem Państwa danych osobowych jest Zespół Opieki Zdrowotnej w Knurowie z siedzibą: 44-190 Knurów, ul. Niepodległosci 8

Dane kontaktowe:

Dane są przetwarzane w celu realizacji formularza zamówienia na stałe leki (receptę), nie będą one przekazywane do państw trzecich. Decyzje o ich przetwarzaniu nie są podejmowane w sposób zautomatyzowany.

Mają Państwo prawo wglądu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia (o ile przepisy prawnie stanowią inaczej), ograniczenia przetwarzania, sprzeciwu wobec przetwarzania oraz prawo do przenoszenia.

W razie stwierdzenia nieprawidłowości w procesie przetwarzania danych mają Państwo prawo wnieść skargę do organu nadzorczego (Urząd Ochrony Danych Osobowych).

do góry