• Tłumacz języka migowego
BIP
Strona główna/Tłumacz języka migowego

Tłumacz języka migowego

Informacja dla osób głuchych i słabosłyszących

Szanowni Państwo,

Zespół Opieki Zdrowotnej w Knurowie realizując projekt Dostępność Plus dla zdrowia pn. "ZWIĘKSZENIE DOSTĘPNOŚCI DO USŁUG MEDYCZNYCH DLA OSÓB ZE SZCZEGÓLNYMI POTRZEBAMI W POZ- ZESPÓŁ OPIEKI ZDROWOTNEJ W KNUROWIE – PRZYCHODNIA NR 2" oraz zapisy ustawy z dnia 19.07.2019 r. o zapewnieniu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami oraz ustawy z dnia 19 sierpnia 2011 r. o języku migowym i innych środkach komunikowania się, umożliwia osobom głuchym lub słabosłyszącym korzystanie z pomocy tłumacza języka migowego online.

Jak skorzystać z usługi tłumacza języka migowego on-line?

  1. Poprzez zgłoszenie się ze swoją sprawą do Przychodni Nr 2 przy ul. K. Wielkiego 6 w Knurowie Poradnia Podstawowej Opieki Zdrowotnej, gdzie w Rejestracji znajduje się oznakowane stanowisko z dostępem do usługi. Pracownik (za pośrednictwem urządzenia z kamerą) połączy się z tłumaczem j. migowego. Tłumacz będzie pośredniczył w rozmowie między Pacjentem a pracownikiem przychodni. Rozmowa odbywa się w czasie rzeczywistym.
  2. Z usługi można także skorzystać nie wychodząc z domu. Wystarczy posiadanie sprzętu komputerowego (komputer, laptop, tablet, telefon) wyposażonego w kamerę oraz dostęp do Internetu.

Kliknięcie linku wywołuje połączenie z tłumaczem języka migowego, dzięki czemu tłumacz pośredniczy w rozmowie telefonicznej Pacjenta z pracownikiem Przychodni Nr 2 przy ul. K. Wielkiego 6 w Knurowie Poradnia Podstawowej Opieki Zdrowotnej. Skorzystanie z usługi jest bezpłatne i nie wymaga wcześniejszego umawiania się na wizytę.

do góry